Zima w parku linowym? Jakie atrakcje w górach są czynne jesienią, zimą?

0
1053
park linowy niedaleko Wisły

Planując urlop w górach zimą, zwykle myślimy o wyjeździe na narty lub snowboard. Pozostałe aktywności, takie jak spacery górskimi szlakami, czy korzystanie z miejscowych atrakcji, raczej zostawiamy na sezon letni. Wynika to w głównej mierze z tego, że większość parków linowych, czy innych ciekawych miejsc, jest zamykana na zimę. Tymczasem w okolicach Wisły wiele atrakcji dostępnych jest przez cały rok. Co zatem można robić w górach zimą?

Wizyta w parku linowym zimą – czy to możliwe?

Zdecydowana większość parków linowych jest czynna jedynie  w sezonie letnim. Gdy zaczyna się robić chłodno, zainteresowanie takimi atrakcjami maleje, w związku z czym zostają one czasowo zamknięte. Jednak są miejsca takie jak park linowy niedaleko Wisły, z którego korzystać można przez cały rok. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu niezależnie od pogody. Być może ktoś zastanawia się w tej chwili, czy to bezpieczne? Oczywiście konieczne jest założenie odpowiedniego stroju, który ochroni nas przed chłodem i ewentualnym deszczem lub innymi opadami. Jeśli jednak założymy wygodne sportowe obuwie przystosowane do noszenia w niskich temperaturach, wygodne rękawiczki i kurtkę, spokojnie możemy bezpiecznie  korzystać z parku linowego.

Oczywiście duża odpowiedzialność stoi również po stronie osób, które udostępniają odwiedzającym park linowy. Muszą oni zadbać o to, by wszystkie mocowania były bezpieczne i każdy element działał bez zarzutu. Park linowy w okolicach Wisły bez wątpienia dokłada wszelkich starań do zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym.

Atrakcje w górach dostępne jesienią i zimą

Wśród atrakcji, które kojarzą nam się z sezonem letnim, można wymienić także paintball, marsze na orientacje, czy gry i zabawy integracyjne typu Team Building. Wszystkie te atrakcje są organizowane na świeżym powietrzu, dlatego większość z nas zakłada, że zimą, gdy warunki pogodowe są trudniejsze, do tego szybciej robi się ciemno, nie można z nich skorzystać. W rzeczywistości jednak są miejsca, w których nic nie stoi na przeszkodzie, aby poza sezonem letnim wziąć udział np. w ekscytującej rozgrywce paintballu. Co więcej, zimowa aura może sprawić, że tego typu rozrywka okaże się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Oczywiście pamiętać należy też o typowo zimowych atrakcjach, takich jak kuligi, skutery śnieżne, czy wspomniana już jazda na nartach. Świetnym pomysłem jest też zorganizowanie ogniska w lesie z pieczeniem kiełbasek.

Zimowe atrakcje w górach – dla kogo?

Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy dobrym pomysłem jest wyjazd w góry zimą z dziećmi, lub zorganizowanie np. w okolicach Wisły wyjazdu integracyjnego, czy wieczoru panieńskiego, lub kawalerskiego. Tymczasem okazuje się, że jest to strzał w dziesiątkę. Wisła, Istebna, Ustroń oraz inne miejscowości Beskidu Niskiego są niezwykle atrakcyjne o każdej porze roku, także jesienią i zimą. Działające tam hotele oraz firmy zajmujące się organizacją różnego typu wyjazdów dla zorganizowanych grup, na pewno zadbają o to, aby nie brakło ich członkom atrakcji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ