Jakie predyspozycje zawodowe powinna mieć osoba starająca się o stanowisko instruktora fitnessu? 

0
1028
fitness

Obecnie poszerzyła się świadomość dotycząca zdrowego trybu życia i odżywiania się. Coraz więcej osób zaczęło zwracać uwagę na to co je oraz jak żyje. Duża liczba osób wprowadziła swoją codzienną rutynę odrobinę ruchu. Jest on niezwykle ważny, ponieważ dzięki aktywności fizycznej nasz organizm jest zdrowszy. Ludzie w zależności od upodobań wybierają różne formy aktywności fizycznej. Niektórymi wystarczą ćwiczenia w domu, a inni chcą ćwiczyć pod okiem specjalistów. Dla większej motywacji spora część osób zapisuje się na zajęcia grupowe takie jak na przykład fitness. Niektóre osoby chodzą tam dla rozrywki, utrzymanie kondycji fizycznej i sportu. Innym razem będą to osoby, dla których może być to pierwszy krok do pozbycia się nadwagi. Osoba, która pomoże nam to wszystko osiągnąć jest to instruktor fitness. Czy kiedykolwiek zastanawialiśmy się co zrobić, aby starać się o takie stanowisko zawodowe? Teraz jest na to okazja!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-fitness-i-predyspozycje-zawodowe/

Jakie predyspozycje zawodowe powinien mieć instruktor fitnessu?

Taka osoba powinna być przede wszystkim otwarta na współpracę z ludźmi i świadoma tego, że na fitness przychodzą osoby z różnymi problemami. Niektóre tak jak już wcześniej wspomnieliśmy przychodzą tam dla rozrywki, a inne w celach zrzucenia zbędnej masy ciała. Do każdego klienta należy mieć indywidualne podejście i wykazywać do niego empatię. Właśnie dlatego osoba na takie stanowisko bo winna mieć wysokie zdolności interpersonalne. O tym, za instruktor fitnessu powinien być sprawny fizycznie chyba nie trzeba wspominać. Daje on bowiem wzór dla innych, którzy chcą poprawić kondycję swojego ciała i ducha.

Instruktor fitnessu – ćwiczenia i sprzęt

Do twoich zadań będzie również układanie zajęć. Z czasami będą do ćwiczenia na podłodze, a innym razem będziesz potrzebował z materacy czy ciężarków. W klubie fitness masz do dyspozycji szeroką gamę wyposażenia zaczynając od bieżni, rowerów, aż po mechaniczne wioślarze. Możesz też polecić swojemu klientowi używanie rekwizytów takich jak piłki, gumy treningowe czy stepy. 

Zobacz też: http://www.fitnesswomen.pl/jak-zostac-instruktorem-fitnessu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ