5 produktów, które warto włączyć do codziennej diety

0
1444
5 produktów, które warto włączyć do codziennej diety

Powszechnie wiadomo, że zarówno ilość spożywanego pożywienia, jak i jego rodzaj mają ogromny wpływ na zdrowie człowieka i to jak się czuje każdego dnia. Zarówno w trosce o swoje zdrowie jak i pogodę ducha warto komponować posiłki wykorzystując zdrowe produkty. Ale tak właściwie co w dzisiejszych czasach można uznać za zdrowy produkt?

Sól himalajska

Cechą charakterystyczną soli himalajskiej jest z pewnością jej lekko różowawa barwa. Jednak to nie ze względu na kolor warto włączyć ten produkt do codziennej diety. Sól himalajska to nie tylko sód (potrzebny organizmowi, jednak w ograniczonych ilościach) lecz również żelazo potas i wapń. Jest ona zdrowsza od popularnej w naszym kraju soli kamiennej.

Nasiona chia

Kolejny produkt, który powinien znaleźć się w każdej kuchni to nasiona chia. Jest to jedno z najlepszych źródeł kwasów omega-3. Zawierają również sporą dawkę wapnia, który wzmacnia kości. Nasiona szałwii hiszpańskiej wspomagają w pracy układ nerwowy, są stosowane chociażby w profilaktyce chorób wieku starczego.

Olej z czarnuszki

Każdy miłośnik zdrowego odżywiania z pewnością zna dobroczynne działania na organizm człowieka oleju z czarnuszki. Przy jego pomocy można skutecznie leczyć objawy choroby wrzodowej, ale nie tylko. Sprawdzi się także jako doskonałe antidotum na młodzieńczy trądzik czy problemy dermatologiczne związane ze skórą głowy.

Ostropest plamisty

Ostropest plamisty to prawdziwe wybawienie dla wątroby człowieka. Jest to bogate źródło flawonoidów, które stymulują pracę tego organu. Ostropest wzmocni wątrobę zwłaszcza przy pierwszych objawach choroby alkoholowej czy w przypadku zakażenia wirusem zapalenia wątroby. Zmielone nasiona można bez przeszkód dodawać do przygotowywanych posiłków.

Olej kokosowy

Zasady zdrowego żywienia mówią o tym, że najzdrowsze są posiłki przygotowywane na parze, najlepiej z ograniczoną ilością tłuszczu. Warto zdawać sobie jednak sprawę z faktu, iż organizm człowieka potrzebuje również i tłuszczy, należy jednak zadbać o to, aby były one zdrowe. Olej kokosowy jest źródłem wielu cennych związków organicznych.

Zdrowa żywność to przede wszystkim produkty nieprzetworzone, które same w sobie zawierają prozdrowotne właściwości. Warto dokonywać świadomych wyborów zakupowych i  dbać o swój organizm naturalnymi metodami. 

Źródło: Sklep ekologiczny online Ekoplace24.pl

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ