Co warto wiedzieć o diecie pudełkowej?

0
751
Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa często kojarzy nam się z zabieganymi biznesmenami, aktywnymi sportowcami, czy po prostu z osobami, które chcą się odchudzić. Zupełnie niesłusznie, ponieważ okazuje się, że taki rodzaj żywienia, to wygodny i dostępny dla każdego sposób na zapewnienie sobie odpowiednio zbilansowanej diety.

Catering dietetyczny – jak to działa?

Dieta pudełkowa to doskonały sposób na racjonalne żywienie przez cały dzień. Polega ona na dostarczeniu przez specjalistyczną firmę paczki z gotowymi posiłkami na cały dzień do pracy, domu czy szkoły. Paczkę dostarczyć może np. firma Suvibox od cateringu dietetycznego. Najczęściej zawiera ona pięć dań, które należy spożywać regularnie co 3-4 godziny. Można się zdecydować na mniejszą liczbę dań i dowożenie jej w wybrane dni tygodnia. Wybierając taką dietę nie trzeba się martwić o kaloryczność posiłków, ponieważ składając zamówienie, musimy z góry określić jaka ilość kalorii nas interesuje. Większość firm cateringowych współpracuje z dietetykami, co ułatwia indywidualne dobranie diety w zależności od potrzeb.

Dla kogo jest przeznaczona dieta pudełkowa?

Największą grupą klientów korzystających z usług firm cateringowych są mieszkańcy dużych miast, które nie mają czasu na gotowanie i spędzanie czasu w kuchni. Catering sprawdza się również u osób, które nie lubią robić zakupów, przyrządzać posiłków i sprzątać po nich.

Dieta pudełkowa to również dobre rozwiązanie dla aktywnych sportowców. Aby osiągać zamierzone cele muszą oni dużo czasu poświęcać na treningi i ćwiczenia fizyczne. W takim przypadku trudno jest samodzielnie zadbać o prawidłowo skomponowane dania. Często potrzebują oni specjalnych posiłków, które nie tylko dostarczą niezbędnych składników odżywczych, ale również pokryją zwiększone zapotrzebowanie kaloryczne.

Oddzielną grupą klientów, którzy korzystają z cateringu są osoby, które mają kłopoty z nadwagą lub borykającymi się różnymi ograniczeniami pokarmowymi. W takich przypadkach jadłospisy są komponowane z wyjątkową starannością, aby zapewnić wszystkie niezbędne składniki i jednocześnie spełnić wszystkie, indywidualne potrzeby każdego klienta. Obecnie firmy cateringowe są w stanie zaproponować różne jadłospisy odpowiednio dopasowane do charakteru schorzenia, np.: dieta bezglutenowa czy bezlaktozowa. Dodatkowo, dużą zaletą regularnie dostarczanych posiłków jest zmniejszenie ryzyka niepotrzebnego podjadania między posiłkami.

Ile kosztuje dieta pudełkowa?

Większość firm cateringowych oferuje całodzienne posiłki w cenie od 50 do 70 zł. Droższe są zestawy, które zawierają większą liczbę posiłków lub są bardziej kaloryczne. Również, jeżeli zdecydujemy się na zakupienie cateringu przez dłuższy czas, możemy liczyć na rabaty.

Posiłki zamawiane w firmach cateringowych są droższe niż samodzielne przygotowywanie dań. Jednak należy pamiętać, że dzięki temu zyskujemy przede wszystkim dużą oszczędność czasu, która możemy przeznaczyć na realizację swoich pasji czy czas z przyjaciółmi i rodziną.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ