Czas na gotowanie z Cecylką Knedelek

0
1199
Czas na gotowanie z Cecylką Knedelek

Moda na gotowanie, smażenie i pieczenie już dawno zmieniła nawyki żywieniowe i kuchenne zwyczaje dorosłych. Nietrudno przy tym zauważyć, że to, co dzieje się w kuchni jest ważne także dla dzieci. Maluchy coraz chętniej pomagają rodzicom w przygotowywaniu posiłków, a telewizyjne programy o gotowaniu prowadzone przez ich rówieśników sprawiają, że same również chcą eksperymentować. Na półkach księgarń obecna jest zresztą pozycja, która może im w tym pomóc pozwalając także samym rodzicom na znalezienie dziesiątek inspiracji. Jest nią książka „Cecylka Knedelek, czyli książka kucharska dla dzieci” (https://tantis.pl/cecylka-knedelek-czyli-ksiazka-kucharska-p272184.html).

Dlaczego warto poznać Cecylkę Knedelek?

Cecylka Knedelek zwykle pojawia się w towarzystwie gąski Walerii, a świat, do którego zaprasza zarówno dzieci, jak i ich rodziców, z pewnością zasługuje na to, aby pokochali go wszyscy entuzjaści dobrej kuchni. Na czym jednak polega wyjątkowość tej bogato ilustrowanej książki liczącej ponad czterysta stron? Z pewnością tym, co zachwyca, jest przede wszystkim jej niestandardowa forma.

Książka, pomimo swojego tytułu, nie jest pozycją typową dla literatury poświęconej gotowaniu. Owszem, można znaleźć tu dziesiątki przepisów. Niektóre potrawy są tak proste, że nawet kilkulatek jest w stanie wykonać je samodzielnie. Inne wymagają pomocy ze strony rodziców, nawet one zachęcają jednak do przekroczenia progu kuchni. Rodzice zyskają dzięki nim spore kulinarne wyzwanie, dziecko zaś zawsze będzie mogło im pomóc czy to myjąc warzywa, czy to ubijając pianę albo przygotowując ciasto na naleśniki. Jak już jednak wspomniano, choć przepisy kulinarne są tu motywem przewodnim, nie tylko one sprawiają, że mamy do czynienia z lekturą, od której trudno się oderwać. Książka zawiera także wiele historyjek opowiadających zarówno o samej Cecylce, jak i o przygodach, jakie ma w niezwykłym miasteczku, w którym mieszka wraz ze swoimi przyjaciółmi. Historie są na tyle krótkie, że bez trudu można będzie utrzymać na nich uwagę nawet bardzo małego dziecka. Często dotyczą rzeczy ważnych, ponieważ jednak opowiadane są z humorem, trudno mieć wrażenie, że książka ma bardziej uczyć niż bawić.

Szukasz ciekawych książek kucharskich? Odwiedź: https://tantis.pl/kuchnia-potrawy-c5109.html

Wstęp do wielkiej przygody

Jeśli rodzice i dzieci pokochają Cecylkę i jej przyjaciół, mamy dla nich bardzo dobrą wiadomość. Książka kucharska z ich udziałem nie jest wcale jedyną pozycją, która opowiada o losach tej małej bohaterki. W kolejnych Cecylka uczy się dobrych manier, przygotowuje się do świąt, a nawet przypomina przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa, warto więc zaprosić ją do domu na dłużej.

Artykuł powstał we współpracy z tantis.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ