Czy kwas HCA może wspomóc proces odchudzania?

0
1513

W ciągu ostatnich kilku lat, w zastraszającym tempie rośnie w Polsce wskaźnik osób, cierpiących na otyłość. Niestety, pomimo rozmaitych akcji podejmowanych przez światowe i krajowe instytucje zdrowia, problem ten w żaden sposób nie cofa się, ani nie zmniejsza, ale wręcz narasta. Według danych z 2014 r., aż 44 % mężczyzn w Polsce i 31% cierpiało na poważną otyłość. Może ona wynikać z wielu przyczyn, jak: efekty uboczne na skutek leczenia farmakologicznego (np. sterydami), niewłaściwych nawyków żywieniowych, przebytej choroby czy też uwarunkowań genetycznych. Z drugiej jednak strony, dzisiejsze technologie dają nam takie możliwości, że zrzucenie zbędnych kilogramów nie powinno stanowić większego problemu. Rzadko które z osób, cierpiących na nadwagę, akceptuje samego siebie i w pełni godzi się z takim stanem rzeczy – wręcz przeciwnie. Wynika to z faktu, że osoby otyłe są bardzo często nie tylko spychane na margines, ale niejednokrotnie piętnowane. Warto jednak sobie zdawać sprawę, że nawet w takich skrajnych sytuacjach nie powinno się od razu inwestować w drogie i bolesne zabiegi kosmetyczne, ponieważ można w pierwszej kolejności sięgnąć po środki, którymi obdarzyła nas natura.

kwas HCAJednym z takich rozwiązań jest kwas HCA, a dokładniej kwas hydroksycytrynowy. Kwas ten, dzięki swoim wyjątkowym właściwościom, coraz częściej wykorzystywany jest przy kuracjach odchudzających. Substancja ta pozyskiwana jest z rośliny o nazwie Garcinia Cambogia (inaczej garcynia kambodżańska lub tamaryndowiec malabarski). Na czym polega sekret tej tajemniczej, egzotycznej rośliny? Przede wszystkim, na sposobie jej działania. Kwas HCA stymuluje w taki sposób wpływa na pracę naszego mózgu, że nie będziemy odczuwać głodu, a tym samym nie będziemy sięgać  tak często po przekąski, jak przed zastosowaniem tego wyjątkowego, suplementu diety.

Ponadto, kwas hudrosycytrynowy zawiera w sobie cytryniany, które wspomagają spalanie tłuszczu. Cytryniany znacznie obniżają aktywność substancji, które będą umożliwiały tworzenie się tłuszczów w naszym organizmie. Jeżeli stosowanie kwasu HCA połączymy z wysiłkiem fizycznym, osiągniemy jeszcze lepsze wyniki. Dlaczego? Enzymy cytrynowe pojawiać się będą w krwi osoby uprawiającej daną dyscyplinę sportową, w trakcie aktywności fizycznej. Wówczas, będą one umożliwiać efektywne przekształcenie nagromadzonych tłuszczów w energię, potrzebną do właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Ponadto, cytryniany te będą także wspomagać spalanie nagromadzonego wcześniej zasobu tłuszczu, uznawanego w naszym organizmie za zapasowy.

Kwas HCA hamuje także przekształcanie się węglowodanów w tłuszcze i powoduje, że w komórkach naszego ciała będzie więcej glikogenu (wielocukru, będącego paliwem napędowym dla naszych mięśni).

Należy jednak pamiętać, że nawet regularne stosowanie kwasu HCA nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli będziemy niezdrowo się odżywiać i całkowicie zrezygnujemy z poprawy naszej kondycji fizycznej. Suplement diety będzie stanowić skuteczny dodatek, jeśli tylko będziemy pamiętać o elementarnych częściach kuracji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ