Drożdże, a cera trądzikowa

0
1421
Drożdże, a cera trądzikowa

Coraz więcej osób cierpi na problemy z cerą trądzikową. Dawniej dotyczyło to głównie młodzieży, wkraczającej w okres dojrzewania, jednak obecnie boryka się z tym ogromna liczba ludzi, niezależnie od wieku i płci. Właśnie z tego powodu, sięgają oni po kosztowne i obciążające organizm środki farmakologiczne, podczas gdy istnieje wiele alternatywnych, domowych sposobów. Do sposobów tych, zaliczają się chociażby drożdże. Jeśli masz już za sobą okres dojrzewania, a powracający trądzik nadal spędza Ci sen z powiek, może warto byłoby odwołać się do tej taniej, aczkolwiek skutecznej metody, stosowanej niegdyś przez nasze mamy i babcie.

Drożdże kojarzyć się mogą z branżą spożywczą, ponieważ są wykorzystywane powszechnie w cukiernictwie, piwowarstwie oraz przemyśle kosmetycznej. Ostatnia z wymienionych informacji powinna nas szczególnie mocno zainteresować. Dlaczego właśnie drożdże? Są prawdziwą skarbnicą wartości odżywczych, witamin oraz minerałów. Dzięki swojemu bogactwu, mają właściwości pielęgnacyjne, lecznicze i odżywcze. Po nałożeniu na skórę w odpowiedni sposób nie tylko ją wzmocnią, ale także zregenerują.  Gdy więc zawiodą balsamy, maści i kremy, drożdże staną się receptą na problemy.

Drożdże, a cera trądzikowaDrożdże piwowarskie można stosować pod dwiema postaciami: wprowadzić do swojego jadłospisu poprzez specjalnie przygotowany napój lub poprzez samodzielne przygotowanie odżywczej maseczki. Druga koncepcja wydaje się być szczególnie intrygująca, gdyż wiele maseczek, tworzonych na bazie drożdży zalicza się do bardzo drogich. Aby to sprawdzić, wystarczy odwiedzić jakikolwiek sklep internetowy lub drogerię. Tymczasem, w domowym zaciszu, własnoręczne zrobienie takiej maseczki nie tylko będzie dziecinnie proste, ale przede wszystkim, będzie można wykorzystać do tego celu składniki, które dostępne są „pod ręką” (w domowej kuchni lub spiżarni). Nadzwyczaj prostą w przygotowaniu maseczką drożdżową jest ta na bazie mleka. Wystarczy odmierzyć ¼ kostki drożdży (piwowarskich), a następnie wymieszać je z małą łyżeczką mleka. Ważne jest, by mleko było jednak ciepłe. Masę należy nałożyć na cerę i dekolt, objęte trądzikiem. Następnie, po okresie od dwudziestu do trzydziestu minut, papkę należy dokładnie zmyć wodą. Nie jest to jednak jedyna opcja, ponieważ można także sporządzić maseczkę z drożdży i soku z cytryny. Przygotowanie jest niemal identyczne, jednakże tym razem zamiast małej łyżeczki ciepłego mleka, dodawać będziemy kilkanaście kropli soku z cytryny (Uwaga: Najlepiej byłoby, gdyby był to świeżo wyciśnięty sok z cytryny. Nie warto stosować soków sklepowych). Podobne efekty można uzyskać, mieszając drożdże piwowarskie z łyżeczką oliwy z oliwek oraz z olejem kokosowym. Dla osób o cerze skłonnej do przetłuszczania, zaleca się jednak bardziej mieszankę z mlekiem lub sokiem z cytryny.

Jeśli nie lubimy maseczek, można także spróbować drożdży pitnych. Podobnie do maseczki, można przygotować je samodzielnie, we własnym domu. Wystarczy rozpuścić płaską łyżeczkę drożdży piwowarskich w szklance mleka, podgrzewając przez kilka minut. Regularne spożywanie takiego napoju co kilka dni zagwarantuje nam piękną, zdrową i odżywioną cerę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ