Hybryda na paznokciach – to jest to!

0
1216

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie i zmysłowo. Jednak rzadko której pani udaje się osiągnąć taki stan bez żadnych zabiegów pielęgnacyjnych. Stosujemy kremy na twarz, chodzimy do fryzjera, dbamy, aby ubierać się modnie. Efektowny wygląd uzyskać można dzięki kompleksowemu zatroszczeniu się o całe ciało, w tym również o dłonie i paznokcie. Przecież ręce są naszą wizytówką. Nie jesteśmy w stanie ich zasłonić, gdy nie wyglądają zbyt dobrze. Większość z nas nie ma czasu na zbyt częste malowanie paznokci. Rozwiązaniem są długo utrzymujące się na paznokciu lakiery hybrydowe.

Czym wyróżnia się lakier hybrydowy?

Lakier hybrydowy jest rodzajem polimerowego lakieru do paznokci. To połączenie zwykłego lakieru do paznokci z żelem. I to właśnie skład lakieru hybrydowego stanowi o jego wyjątkowych cechach. Najważniejszą z nich jest trwałość lakieru. Utrzymuje się on na paznokciach do trzech tygodni.

Poza tym lakiery tego typu są odporne na ścieranie. Pomalowany paznokieć nie łamie się, jest mocny i zdrowo połyskuje. Wyróżnikiem lakierów hybrydowych jest również bardzo rozbudowana paleta kolorystyczna.

Jakie są rodzaje lakierów hybrydowych?

Lakiery hybrydowe dzieli się na bazy, topy i lakiery hybrydowe właściwe. Wynika, to z faktu, że zabieg malowania paznokci hybrydą jest trzyetapowy.

W pierwszej kolejności nakłada się bazę, która zapewnia lepszą przyczepność lakieru. Na bazę stosuje się lakier właściwy (jedna lub kilka warstw, w zależności od koloru). Jako ostatni nakłada się top, którego zadaniem jest jak najdłuższe utrzymanie lakieru na paznokciu oraz nadanie mu połysku.

Najpopularniejszy producent lakierów hybrydowych, czyli firma ChiodoPRO, oferuje kilka kolekcji lakierów. Dużym uznaniem cieszą się: kolekcja Edyty Górniak w różnych odsłonach kolorystycznych oraz kolekcja Follow Me by ChiodoPRO. Lakiery hybrydowe ChiodoPRO to także wydajne bazy i topy oraz kolorowe bazy budujące.

Kolorowa baza budująca to innowacyjny produkt, dzięki któremu można przedłużyć paznokieć nawet o 1 cm. Bazę budującą stosuje się przede wszystkim na zniszczonych i wymagających więcej troski paznokciach. Baza odbudowuje, rekonstruuje i przedłuża paznokieć. Dzięki temu produktowi, w stosunkowo niedługim czasie można cieszyć się własnymi paznokciami, bez konieczności ich sztucznego przedłużania.

Co jest potrzebne do samodzielnego wykonania manicure hybrydowego?

Zabieg manicure hybrydowego można wykonać w gabinecie stylizacji paznokci lub samemu w domu. Do niedawna zabieg ten był uważany za coś skomplikowanego. Jednak lakiery hybrydowe Chiodo PRO są produkowane w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi jak największą precyzję i łatwość nakładania.

Do wykonania zabiegu potrzebne są: baza, lakier hybrydowy właściwy oraz top. Niektóre firmy oferują bazę i top w jednym produkcie. Jednak jak się okazuje, produkt w takiej formie się nie sprawdza. Najlepszy efekt dają produkty sprzedawane oddzielnie.

Do wykonania zabiegu potrzebna jest także lampa UV, pilnik i polerka. Jeśli paznokcie mają być w jakiś sposób zdobione, to dodatkowo trzeba przygotować pędzelek do zdobień i ulubione ozdoby (na przykład: cyrkonie, iskrzące drobinki). Przydadzą się także płyn dezynfekujący lub żel antybakteryjny, które wykorzystuje się do oczyszczenia dłoni przed zabiegiem. Natomiast po zabiegu warto pamiętać o nałożeniu na dłonie kremu oraz posmarowaniu skórek odżywczą oliwką.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ