Kurs makijażu

0
871

Interesujesz się światem mody i urody? Myślisz o poszerzeniu swoich umiejętności związanych z makijażem? A może dopiero rozpoczynasz przygodę z make-upem i chcesz poznać podstawy jego wykonywania? Przed Tobą wiele możliwości – dowiedz się, która opcja okaże się najlepszym wyborem.

Techniki makijażu – jak poszerzyć zakres wiedzy?

Jeżeli zależy Ci jedynie na nabyciu umiejętności pod kątem wykonywania makijażu samej sobie, warto rozważyć kilka opcji. Między innymi indywidualne konsultacje z wizażu. Można dowiedzieć się na nich nieco więcej o makijażu, który dostosowany jest konkretnie pod nasze potrzeby. Spotkanie takie rozpoczyna się od wykonania profesjonalnego make-upu, który później można samemu odtworzyć w domowych warunkach. Wizażystka prowadząca konsultacje, w trakcie ich trwania z chęcią odpowie nam na wszystkie pytania. Inną opcją jest skrócony kurs, który trwa jedynie dzień lub weekend. W jego trakcie, poznamy podstawy makijażu i przetestujemy ich różne rodzaje. W wielu drogeriach dostępnych jest także możliwość rozmowy lub konsultacji z wizażystką. W tego rodzaju salonach firmowych można poprosić pracownika o porady dotyczące pielęgnacji cery lub doboru konkretnego kosmetyku. Takie fachowe porady zazwyczaj są nieodpłatne, ale najczęściej wypada kupić produkt użyty do makijażu lub zaproponowany przez specjalistę. Ostatnią opcją jest oglądanie tutoriali makijażowych w Internecie. Jest to rozwiązanie chętnie wykorzystywane przez samouków, jednak ma swoje wady. Chociaż nauczymy się nowych technik wykonywania makijażu, nikt nie skoryguje nas, jeżeli popełniamy makijażowe błędy – w rezultacie mogą one zostać utrwalone.

A może kurs wizażu?

Osoby, które znają już podstawy wykonywania makijażu, a ich głód wiedzy jest coraz większy, mogą zdecydować się na kolejny krok – czyli profesjonalny kurs makijażu. Zazwyczaj trwa on kilkadziesiąt godzin i kończy się otrzymaniem dyplomu. Podczas jego trwania uczymy się nie tylko podstawowych technik wykonywania make-upu na sobie, ale dużo, dużo więcej. Między innymi jak wykonywać makijaż koktajlowy, na co dzień lub do pracy. Program takiego szkolenia obejmuje tematy dotyczące sztuki doboru kolorów oraz zasad pracy wizażysty. Przewiduje on naukę tego, jak komponować garderobę, aby podkreślać zalety urody, a tuszować mankamenty. Decydując się na takie szkolenie, dowiemy się, jakie barwy pasują do konkretnego typu urody oraz jakiego sprzętu używać do wykonywania makijażu, i jak o niego dbać. Kurs makijażu to zarówno zajęcia praktyczne, jak i teoretyczne, jednak zazwyczaj więcej jest tych pierwszych. Ćwiczenie różnych technik pod okiem specjalistów to gwarancja zdobycia nowych umiejętności. Po ukończeniu szkolenia będziemy w stanie wykonać profesjonalny makijaż dostosowany do okazji nie tylko sobie, ale także naszym członkom rodziny i przyjaciółkom. To również doskonały początek, aby rozpocząć pracę w zawodzie wizażystki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ