Musli na zdrowie

0
1331
Musli na zdrowie

Musli to jeden z ulubionych śniadaniowych specjałów. Kojarzą się ze zdrowiem, ponieważ w ich składzie można znaleźć orzechy, pestki, nasiona i owoce.

Problem polega jednak na tym, że o ile musli czasami zawiera te prozdrowotne składniki, to jednak zdarzają się i takie mieszkanki, w których próżno szukać czegoś poza cukrem i tłuszczem w przeróżnych postaciach. Nie chodzi o to, by z płatków śniadaniowych zrezygnować. Warto jednak wybierać je świadomie. Na co zwrócić uwagę podczas kolejnych zakupów?

Prosty skład to klucz do sukcesu

Wystarczy pobieżnie przyjrzeć się opakowaniom musli w sklepie, by szybko przekonać się o ogromnej różnorodności tych produktów. Jeszcze łatwiej dostrzec ją na podstawie analizy składu poszczególnych z nich. Niektóre płatki śniadaniowe mają wyjątkowo długą listę składników. Nawet jeżeli zdjęcie z pudełka zachęca do sięgnięcia właśnie po nie, lepiej się wstrzymać. I przeczyć, co się w nich znajduje. Z pewnością poza płatkami czy orzechami będzie tam też spore grono obcobrzmiących substancji. Najczęściej są to różnego rodzaju wzmacniacze smaku, a także cukier i tłuszcze trans. Nie ma sensu płacić za coś takiego. O wiele rozsądniej kupić najprostsze musli. Dobrze jeżeli zawierają pestki, nasiona czy orzechy. Rozwiązaniem jest także przygotowanie takiej mieszanki samodzielnie. Wystarczy zmieszać płatki owsiane z ulubionymi bakaliami. W sklepach dostępne są także musli z złożone z kilku podstawowych składników. To świetna baza do różnych śniadaniowych kompozycji. Dodatkową zaletą ich stosowania jest możliwość urozmaicania sobie porannych posiłków.

Kalorie też mają znaczenie

Choć na śniadanie można zjeść nieco więcej, to jednak z kaloriami nie należy przesadzać. Zwłaszcza jeżeli miałyby one pochodzić ze wspomnianych ulepszaczy smakowych czy czystego cukru. Zasadniczo im mniej kalorii w musli, tym lepiej, choć oczywiście w pierwszej kolejności należy dokładnie przeanalizować ich skład, a dopiero potem zawartość energetyczną. Na tę ostatnią szczególnie muszą uważać osoby otyłe i będące na diecie. Z kolei konsumenci zmagający się z problemami układu trawiennego powinni kontrolować zawartość błonnika w płatkach śniadaniowych. W nadmiarze on także niekiedy szkodzi.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ