Odpowiednia wyprawka do szpitala

0
1360

Pojawienie się niemowlęcia to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Już od pierwszych miesięcy ciąży, rodzice maleństwa będą robili wszystko, by odpowiednio przygotować się na jego przybycie. Kiedy zbliżają się ostatnie dni oczekiwania i przyszła mama szykuje się na przyjazd do szpitala, warto mieć gotową wyprawkę, by w razie wcześniejszego porodu, wystarczyło wziąć przygotowaną wcześniej torbę podróżną i wsiąść do samochodu lub taksówki. Każdy termin porodu, proponowany przez ginekologa położnika zawsze nie jest do końca pewnym i może okazać się, że maleństwu tak będzie spieszyło się na świat, że urodzi się kilka dni przed przewidywaną datą. W poniższym artykule wskażemy w jaki sposób przygotować wyprawkę, by przyszli rodzice nie musieli w kluczowym momencie poszukiwać nerwowo pojedynczych rzeczy, ale skupić się wyłącznie na radości z pojawienia się niebawem maleństwa.

wyprawka Warto zacząć od tego, że wyprawka powinna zostać podzielona na trzy części, co pomoże uniknąć zbędnego chaosu i bałaganu. Pierwsza część, to rzeczy potrzebne przyszłej mamie, w trakcie pobytu w szpitalu przed planowanym porodem. Chodzi więc tutaj o ubrania, kosmetyki oraz drobiazgi, niezbędny w codziennym funkcjonowaniu. Może się okazać, że poród nieco się opóźni, więc na to także przyszli rodzice powinni być przygotowani. Druga część wyprawki będzie zawierała w sobie wszystkie przedmioty, które przydadzą się mamie tuż po pojawieniu się malucha na świecie. W trakcie pierwszych dni, młoda mama będzie szczególnie osłabiona po porodzie, dlatego będzie potrzebowała spokoju i odpoczynku. Może się także okazać, że potrzebne będą jakieś konkretne środki kosmetyczne czy inne przedmioty, które pozwolą poczuć się jej komfortowo. W trzeciej (ostatniej) części wyprawki powinny znaleźć się przedmioty dla niemowlęcia, ponieważ nie wszystkie środki i przybory dostępne będą w szpitalu. Rodzice powinni się o nie zatroszczyć we własnym zakresie – chodzi tutaj głównie o kocyki, ubranka, pieluszki i środki kosmetyczne.

Co przyda się przyszłej mamie przed porodem? Nie powinno się zapomnieć o odzieży: dwóch luźniejszych koszulkach bawełnianych, wygodnych kapciach (mogą być klapki), szlafroku, bieliźnie, skarpetkach (najlepiej bezuciskowych) oraz kosmetykach: podstawowych przyborach, chusteczkach higienicznych, ręczniku, szczotce do włosów (przy długich włosach można wziąć gumkę lub spinki). Dla rozluźnienia i wypełnienia wolnego czasu, przyszłe mamy biorą ze sobą do szpitala zazwyczaj książkę, telefon komórkowy i ładowarkę. Po porodzie przydadzą się dodatkowo: dwie wygodne koszule, rozpinane z przodu, ręczniki papierowe (mogą być mokre chusteczki), rozpinana bluza lub sweter, dwa staniki do karmienia oraz wkładki laktacyjne do stanika, a także około dwudziestu jednorazowych pieluch w kształcie podpasek.

Dla noworodka niezbędne okażą się: pieluszki tetrowe, bawełniane czapeczki i koszulki, jedna cieplejsza czapeczka, skarpetki, ubranko na wyjście ze szpitala, kąpielowy ręcznik (najlepsze są z kapturkami), mydło dla niemowląt, kocyk i waciki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ