Rodzaje odżywek dla sportowców

0
2341

Na rynku znajdziemy wszelkiego typu odżywki dla sportowców.

Mogą z nich korzystać osoby regularnie uprawiające sporty, a także osoby początkujące. Dostępne są odżywki:

1. Białkowe

To suplementy, które w swoim składzie posiadają dużą ilość białka. Mogą one mieć białko z jajek lub białko tak zwane serwetkowe. Takie produktu stosuje się głównie po to, aby mięśniom dostarczone zostało białko, które służy jako ich budulec. Białko jest konieczne w naszym organizmie, zwłaszcza jeśli chcemy rozbudować swoją muskulaturę, a w codziennych posiłkach nie dostarczymy organizmowi, aż tak dużej dawki białka. Człowiek na kilogram swojej wagi powinien przyjmować około 2 gramy biała, czyli jeśli ktoś waży sto kilo, powinien on dostarczać codziennie organizmowi 200 gramów białka.

2. Węglowodanowe

Węglowodany są to cukry, dzięki którym organizm pozyskuje potrzebną energię. Jeśli nasze treningi są bardzo męczące i intensywne, nasze ciało będzie potrzebowało dużo energii. W ciągu każdego treningu możemy spalić wiele kalorii, właśnie dlatego warto przyjmować odpowiednią ilość węglowodanów. Nie jest jednak to zbyt łatwe, właśnie dlatego dobrze jest sięgnąć po odżywkę węglowodanową. Cukry, a także inne dodatki w produktach żywieniowych, pomagają zregenerować się organizmowi, a także potrzebne są do codziennych ćwiczeń.

3. Odżywki 2 w 1

To połączenie zarówno  odżywki białkowej, jak i węglowodanowej. To bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy organizmowi dostarczyć zarówno budulec dla mięśni, jak i dużą dawkę energii. W jednym produkcie dostajemy, wszystkie składniki, które są potrzebne do ćwiczeń, dzięki czemu nasze wyniki w sporcie i codziennych treningach, szybko się polepszą.

Odżywka dla osób aktywnych
Korzystanie z takich produktów w znaczący sposób pomaga w treningach, jest bardzo popularne wśród różnych sportowców. Jeśli chcemy osiągnąć zamierzony cel, nasz organizm powinien posiadać wszystko, co jest mu potrzebne do osiągnięcia pięknej i wyrzeźbionej sylwetki. Odżywki w bardzo łatwy sposób można stosować i przygotować. Stosuje się je również szybko, więc nie jest problemem, jeśli dysponujemy małą ilością wolnego czasu na co dzień. Można je bez problemu przyjmować poza domem, a co najważniejsze są smaczne.

[Głosów:2    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ