Sposoby na pocące się dłonie

0
2681

Coraz większa liczba naszych rodaków boryka się z wstydliwym problemem, jakim jest potliwość dłoni. Dolegliwość ta nie tylko wpływa negatywnie na samopoczucie i samoocenę, osoby która się z nią zmaga, ale przede wszystkim utrudnia codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie i generuje sytuacje stresogenne. W każdej branży, silny uścisk dłoni, uznawany jest za niezbędny element nawiązywania współpracy. Potliwość dłoni może powodować sytuacje niezwykle niezręczne, zwłaszcza że nie jest wiadomym, czy wynika ona ze stresu (w kontrahencie może pojawić się wątpliwość, czy na pewno nie mamy czegoś do ukrycia) lub też z innych przyczyn, jak chociażby przewlekłe schorzenia. Zdarzają się także sytuacje, gdy potliwość dłoni stanowi efekty uboczne regularnego przyjmowania środków farmakologicznych, dysfunkcji układu krążenia, a nawet nieodpowiedniej diety…

Dość często okazuje się, że reklamowane w telewizji i Internecie kremy, suplementy i preparaty nie tylko nie przynoszą oczekiwanych efektów, ale jeszcze dodatkowo je potęgują. Chcąc uniknąć podobnych, nieprzyjemnych sytuacji i nie tracić pieniędzy, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które stosowały niegdyś nasze babcie, mamy i ciocie.

pocące się dłonieJednym z lekarstw na wstydliwy kłopot, pocących się dłoni jest bazylia. Zioło to, stosowane dwa lub trzy razy w tygodniu pozwala znacznie ograniczyć dotkliwą dolegliwość. Ważne jest, żeby dłonie pocierać świeżymi liśćmi rośliny przez kilkanaście minut, a następnie bardzo dokładnie umyć je wodą i mydłem, po zakończonej terapii. Do naturalnych i praktykowanych powszechnie rozwiązań zalicza się także napar z herbaty. Napar taki przygotowuje się z dwóch torebeczek herbaty, które zostały wcześniej mocno zaparzone – dla pewności warto odstawić go na około piętnaście minut. Następnie, w naparze takim powinno się moczyć dłonie przez około dziesięć minut. Do dopełnienia zabiegu, warto także wytrzeć je ręcznikiem papierowym i nałożyć na nie balsam lub krem nawilżający. Poniższy zabieg powinno powtarzać się dwa lub trzy razy w tygodniu, podobnie jak nacieranie świeżymi liśćmi bazylii. To jednak nie koniec propozycji w dziedzinie ziołowych kuracji, ponieważ równie skuteczna jak napar z herbaty, jest herbata z szałwii. Tym razem jednak nie trzeba stosować jej miejscowo na dłonie, a jedynie pić regularnie. Szałwia, dzięki swoim nietypowym właściwościom, ogranicza ilość wytwarzanego przez ciało potu.

Poza ziołami, w walce z pocącymi się dłońmi, pomagają także substancje, powszechnie pojawiające się w naszych gospodarstwach domowych, jak chociażby niepozorna soda oczyszczona, której używamy zazwyczaj przeciw uporczywym plamom lub dodajemy do ciasta. Kilka łyżeczek sody należy dodać do mocno ciepłej wody, by powstała mieszanina, w której moczyć będziemy dłonie od pięciu do dziesięciu minut.

Ostatnim, domowym „złotym środkiem”, nad którym pochylimy się w poniższym artykule, będzie połączenie miodu z octem jabłkowym. Naturalną maseczkę można przygotować, mieszając łyżeczkę miodu z dwiema łyżeczkami octu, a następnie nałożyć ją na świeżo umyte dłonie i odczekać kilkanaście minut.

[Głosów:2    Średnia:1/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ