Suplementacja dla osób trenujących

0
1932
Suplementacja dla osób trenujących

Odżywki i suplementy dla sportowców stały się ostatnio bardzo modne w stosowaniu, ze względu na ich potwierdzoną skuteczność. Jednak zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto zastanowić się najpierw, jakie ćwiczenia fizyczne wykonujemy i dopiero na tej podstawie dobrać odpowiednie preparaty do swoich potrzeb.

Nie jest żadną tajemnicą, że ludzie stosują przeróżne odżywki i suplementy w celu zwiększenia masy mięśniowej, poprawienia wytrzymałości czy też spalenia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wybór środków powinien zależeć od naszych celów oraz wykonywanych ćwiczeń, aby nie było z nich większej szkody niż pożytku dla organizmu. Obecnie mamy łatwy dostęp do informacji na temat oferowanych produktów, więc nie musimy w ciemno niczego kupować i próbować na sobie. Od czego zależy nasz wybór?

Jak dobrać suplementy w zależności od ćwiczeń?

Osoby stawiające głownie na trening siłowy, które chcą uzyskać atletyczną sylwetkę, wybierają keratynę, która przyśpiesza wzrost masy mięśniowej zwłaszcza po połączeniu jej z ćwiczeniami siłowymi. Często kupują także białko serwatkowe, które pozwala na większą objętość mięśni. Podobnie działa także tauryna. Z kolei suplement HBM przyśpiesza regenerację, co sprawdzi się u osób, które trenują intensywnie. Sprzężony kwas linolowy sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej oraz stymulowaniu przyrostu masy mięśniowej. Popularna mieszanka ZMA zwiększa wydolność organizmu i poziom testosteronu oraz chroni mięśnie przed szkodliwym działaniem kortyzolu.

Trening wytrzymałościowy, stawiający głownie na długie bieganie w szybkim tempie, wymaga utrzymania wysokiego poziomu glikogenu w organizmie, więc pomocne mogą być odżywki węglowodanowe. Na rynku można dostać takie doładowanie w formie batonów, żele i wielu innych preparatów. Należy jednak mieć na uwadze swój bilans energetyczny, ponieważ przekroczenie go, skutkuje przyrostem tkanki tłuszczowej. Po każdym treningu należy pamiętać o uzupełnieniu poziomu aminokwasów, w czym sprawdzą się znakomicie proteiny. Obecnie nie trzeba ich pozyskiwać tylko i wyłącznie z naturalnych pokarmów, ponieważ są dostępne w zróżnicowanych formach i mieszankach. Jeśli mamy przewagę treningu wytrzymałościowego, to stosowanie dodatkowych źródeł białka, może doprowadzić do jego nadmiaru w organizmie i przekształcania się w tłuszcz.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ