Aqua fitness w Krakowie – dla kogo się sprawdzi?

0
980
Aqua fitness w Krakowie

Aqua fitness, czyli ćwiczenia w wodzie, to coraz popularniejsza forma aktywności, która jest polecana wielu osobom. Zalety fitnessu wodnego docenią w szczególności osoby, które ze względu na swój stan zdrowia, nie mogą uprawiać ćwiczeń aerobowych w tradycyjnej formie. Ich wodna odmiana doskonale sprawdzi się m. in. u osób z nadwagą, po przebytych urazach i operacjach, u seniorów oraz kobiet w ciąży. Aqua fitness w Krakowie to świetny sposób na zgrabną sylwetkę, jędrne ciało, zdrowie oraz dobre samopoczucie.

Czym jest i na czym polega aqua fitness?

Aqua fitness, nazywany także aerobikiem wodnym lub aqua aerobikiem, to specjalne ćwiczenia realizowane na basenie, w zanurzeniu w wodzie. Opór hydrostatyczny wody sprawia, że ciało sprawia wrażenie lżejszego, przez co wykonywanie nawet najbardziej intensywnych treningów staje się łatwiejsze oraz wiąże się z mniejszym obciążeniem stawów, kości oraz kręgosłupa. Taka specyfika ćwiczeń pozwala także szybciej osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty, gdyż intensywny wysiłek w wodzie spala znacznie więcej kalorii niż tradycyjne ćwiczenia oraz szybciej redukuje tkankę tłuszczową.

Aqua fitness w Krakowie jest bezpieczną formą ćwiczeń, która dobrze sprawdza się także jako skuteczna metoda rehabilitacji. Wszystkie ćwiczenia wykonywane są w grupie, pod okiem wykwalifikowanego instruktora, który dba o bezpieczeństwo uczestników oraz czuwa nad prawidłowym wykonywaniem jego instrukcji. Ćwiczenia w wodzie wiążą się z licznymi korzyściami, zarówno na tle zdrowotnym, jak i psychicznym. Pozwalają zrelaksować się i odprężyć, odciążyć mięśnie i stawy oraz w bezpieczny sposób pracować nad sylwetką. Lekkość odczuwana podczas ich wykonywania stanowi natomiast dodatkową, cenną motywację do kontynuowania treningów, które w związku z tym przynoszą także szybsze i bardziej satysfakcjonujące efekty.

Dla kogo szczególnie poleca się aqua fitness w Krakowie?

Z usługi aqua fitness kraków skorzystają ludzie w każdym wieku i o dowolnym stanie zdrowia. Ćwiczenia w wodzie są doskonałą formą aktywności zarówno dla osób dorosłych i dzieci w pełni zdrowia, jak i seniorów borykających się z problemami zdrowotnymi. Treningi wodne są idealną metodą przeciwdziałania schorzeniom układu kostno-stawowego, przez co ich regularne stosowanie poleca się kobietom w okresie menopauzy oraz osobom chorym na osteoporozę i artretyzm. Z zalet aqua fitnessu skorzystają także osoby z nadwagą oraz otyłością, w przypadku których tradycyjne formy aktywności wiążą się ze zbyt dużym obciążeniem organizmu.

Prowadzone w Krakowie zajęcia z aqua fitnessu są polecane także ludziom po przebytych urazach oraz operacjach. Ćwiczenia w wodzie nie wiążą się bowiem z ryzykiem pogłębiania się już istniejących urazów ani nie sprzyjają powstawaniu nowych. Woda w skuteczny sposób amortyzuje bowiem ewentualne upadki oraz pozwala czerpać pełnię satysfakcji z aktywności także osobom podatnym na urazy różnego rodzaju. Aqua fitness to także doskonały i w pełni bezpieczny wybór dla przyszłych mam, które pragną w trakcie ciąży utrzymać aktywność fizyczną na zadowalającym poziomie oraz lepiej przygotować się do zbliżającego się porodu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ