Jak zadbać o formę – nawet jeśli nie masz czasu?

0
1281
Jak zadbać o formę

Zdecydowana większość osób chciałaby się cieszyć lepszym zdrowiem i formą fizyczną. Niestety nie każdy ma wystarczającą ilość czasu oraz zapału, aby zapisać się na siłownię i regularnie korzystać z oferowanych w takich miejscach aktywności. Na szczęście wcale nie musisz być stałym bywalcem fitness clubu, aby poprawić swoją formę i czuć się choć trochę lepiej. Od czego więc zacząć?

Stawiaj sobie realistyczne kroki

Jeśli do tej pory ze sportem miałeś niewiele wspólnego, to zapewne perspektywa treningu trzy czy nawet cztery razy w tygodniu wyda Ci się przytłaczająca. Poza tym nie każdy może sobie pozwolić na wygospodarowanie kilku dodatkowych godzin w tygodniu. Niestety nasz siedzący tryb życia sprawia, że dodatkowa, celowa aktywność fizyczna to absolutna konieczność, żeby zadbać o swój układ krążenia, wagę, poziom cukru czy prawidłowe funkcjonowanie kręgosłupa. Jeśli nie jesteś w stanie chodzić na zajęcia sportowe trzy czy cztery razy w tygodniu, to spróbuj przynajmniej raz i dołóż do tego różne aktywności, które możesz wykonać w domu. Efekt będzie i tak znacznie lepszy, niż siedząc przed telewizorem, a nie zniechęcisz się z powodu niemożliwości zrealizowania swoich planów. Wbrew pozorom w domu możesz zrobić całkiem sporo dla swojego zdrowia.

Ćwicz bez wychodzenia z domu

Ćwiczenia w domu mają sporo zalet – nie tylko oszczędzasz mnóstwo czasu, nie musząc dojeżdżać do siłowni, ale również nie musisz krępować się wzrokiem osób postronnych oraz możesz ćwiczyć wtedy, kiedy Tobie pasuje – bez oglądania się na godziny otwarcia siłowni. Jednym z podstawowych ćwiczeń w domu jest podciąganiu się na drążku. Kosztuje on niewiele, jest łatwy do zamontowania, a jego wykorzystanie pozwala na stymulację dużych grup mięśniowych równocześnie. Z prostych przyrządów do ćwiczeń warto wspomnieć również skakanki, ekspandery, hula hop, kółko do ćwiczeń brzucha, matę do jogi czy piłkę gimnastyczną. Każde z nich kosztuje bardzo niewiele i zajmuje mało miejsca, a pozwala na solidne ćwiczenie całego ciała. Poza tym warto zainteresować się rowerkiem, ławką do brzuszków, bieżnią czy poręczą stacjonarną z drążkiem do podciągania – domową siłownię można bez problemu złożyć samodzielnie. Sporo sprzętów, które możesz wykorzystać w swoim domu, aby zadbać o linię i swoje zdrowie, znajdziesz w sklepie internetowym tanie-zakupy.pl. To nie tylko duży wybór, ale również niskie ceny i ekspresowa dostawa. A przecież to właśnie o to chodzi, aby jak najszybciej wprowadzić swoje postanowienia w czyn.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ