Czego nie ubierać, nie robić na siłowni?

0
1403
stylizacje na siłownię

Wielu z nas decyduje się w jakimś okresie swojego życia chodzić na siłownię. Taka forma spędzania wolnego czasu jest bardzo pożyteczna i pozwala na zachowanie formy i zdrowia. Warto podczas tych aktywności wiedzieć, jak się zachować i jaki strój należy zabrać ze sobą.

Czego lepiej nie ubierać na siłownię?

Jedną z najważniejszych kwestii na siłowni jest strój i akcesoria. Jeśli wybierasz się na ćwiczenia pierwszy raz, możesz mieć problemy z dobraniem odpowiedniego outfitu. Różne stylizacje na siłownię proponuje feef.pl, warto zainspirować się poszczególnymi pomysłami i wybrać strój dla siebie. Podczas ćwiczeń fizycznych na pewno przydadzą się wszelkiego rodzaju przewiewne tkaniny, jednak czysta bawełna nie zawsze jest wskazana. Szybko nasiąka bowiem potem i staje się ciężka. Na rynku są jednak materiały, które absorbują wilgoć i odprowadzają ją na zewnątrz koszulki czy spodni sprawiając, że ubranie szybko wysycha.

Na siłownię zaleca się więc stosowanie specjalnego, lekkiego i przewiewnego stroju, odraza się natomiast ubrania niewygodne, zbyt obcisłe, a także takie, które blokują oddychanie skóry i utrudniają ruchy. Niewskazane są więc ubrania z gumy czy ortalionu.

Oczywistym jest, że na siłownie nie włożymy spódnicy czy garsonki, jednak nie wszystkie spodnie, nawet dresowe, nadadzą się do ćwiczeń. Strój trzeba dobrać przede wszystkim pod kątem rozmiaru i wygody – najlepiej pochodzić w nim kilka godzin przed pójściem na siłownię, aby sprawdzić, jak czujemy się w wybranym przez nas ubraniu.

Jak zachowywać się na siłowni?

Siłownia to wspólna przestrzeń, w której dzielimy miejsce z innymi ludźmi. Nasza osobista higiena a także zachowanie wpływa więc na to, jak będą czuli się w tej przestrzeni nasi współtowarzysze. Dbanie o to, aby pot nie spływał nam z różnych części ciała jest bardzo istotne. Dlatego też przed każdym pójściem na siłownię warto jest zadbać o dobry antyperspirant, oraz ręcznik, którym będziemy ocierać nadmiar potu podczas ćwiczeń.

Ważne jest także zrozumienie celu, dla którego przychodzimy na siłownię. Nawiązywanie nowych znajomości jest wspaniałe i siłownia jak najbardziej może do tego służyć – jednak warto mieć również świadomość, że wielu ludzi przychodzi w to miejsce w głównej mierze po to, aby poćwiczyć w spokoju. Nie każdy musi mieć ochotę być zagadywany, a także słyszeć o każdym szczególe z Twojego prywatnego życia, jeśli akurat wyjątkowo głośno rozmawiasz z koleżanką. Warto zachowywać się spokojnie i szanować to, że w przestrzeni, w której się znajdujemy, są także inni ludzie, którzy pragną poćwiczyć w spokoju.

Jak korzystać z siłowni, aby być zadowolonym?

Korzystanie z siłowni może być dla wielu sposobem na rozładowanie napięcia, a także stylem życia. Wato jednak wiedzieć, że często są to ciężkie ćwiczenia fizyczne i dobrać ich program odpowiednio do swoich możliwości. Jeśli jesteś początkujący/ początkująca, nie warto porywać się od razu na ćwiczenie cztery razy w tygodniu. Warto zacząć od mniejszej liczby regularnych wyjść i stopniowo w miarę chęci i możliwości je zwiększać. Pozwoli Ci to poczuć się dobrze ze swoim ciałem i wykorzystać możliwości, jakie daje siłownia.

[Głosów:4    Średnia:3/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ