Jak podczas pandemii ćwiczyć, dbać o figurę, kondycję?

0
766
jak ćwiczyć

Z powodu pandemii nasz tryb życia uległ znacznemu pogorszeniu. W miarę możliwości ogranicza się wychodzenie z domu, chyba że jest to konieczne, a to sprawia, że znacznie zmalała także nasza aktywność fizyczna. Nie pomaga w tym także fakt zamknięcia obiektów sportowych typu siłownie i kluby fitness. Jak sobie z tym poradzić i w trakcie pandemii zadbać o swoją kondycję?

Czy można zadbać o figurę bez wychodzenia z domu?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – tak, da się zadbać o swoją figurę i kondycję bez wychodzenia z domu. Oczywiście pod wieloma względami jest to trudniejsze, ponieważ największym problemem nie będzie brak sprzętów czy akcesoriów do ćwiczeń, a motywacji i samodyscypliny. Jeżeli nie jesteśmy nawykli do regularnych ćwiczeń, a jedynym motorem napędowym było dla nas wyjście na siłownię, wówczas może pojawić się poważny problem. Chcąc zadbać o nasze zdrowie, konieczne będzie silne samozaparcie, a także dobry plan działania, który pomoże nam w utrzymaniu swoich chęci.

Jak ćwiczyć w czasie pandemii?

Z powodu pandemii siłownie i kluby fitness są przez większość czasu zamknięte (z powodu wciąż zmieniających się obostrzeń, co chwile ulega to zmianom). To znacznie utrudnia aktywność fizyczną i choć latem dało się jeszcze wyjść i pobiegać czy pojeździć na rowerze, jesienią i zimą jest to trudniejsze. Jak ćwiczyć doradza forwoman.pl, biorąc pod uwagę różne formy aktywności, dostępnych dla każdego. Możemy przy tym wspierać się między innymi filmikami na YT czy poradami ogólnie dostępnymi w internecie. Możliwości tak naprawdę jest wiele, trzeba tylko chcieć i być wytrwałym.

Jak zdrowo się odżywiać w czasie pandemii?

Niestety zmniejszona aktywność fizyczna niesie za sobą inne zagrożenia, mianowicie te związane z gromadzeniem dodatkowych kilogramów. Nieodpowiednie dieta i brak ruchu sprzyjają rozwijaniu się nadwagi, a to zdecydowanie nie pomoże w zachowaniu figury. Siedząc w domu i ograniczając swoją aktywność do wyjść do sklepu, warto szczególną uwagę zwracać na produkty spożywcze, po które sięgamy. Teraz tym bardziej należałoby pilnować tego, co się je i jednocześnie postarać się mimo wszystko o połączenie zdrowej diety z ćwiczeniami w domu. W sieci na szczęście nie brakuje ciekawych przepisów na zdrowe posiłki.

Jak zadbać o swoje zdrowie psychiczne w czasie koronawirusa?

Niestety, ale żeby móc zadbać o swoje zdrowie fizyczne, należy także pamiętać o innym ważnym aspekcie nas samych, czyli psychice. Jedno i drugie jest ze sobą ściśle powiązane i stanowi pewną całość. O psychikę można dbać na wiele różnych sposobów – siedząc w domu dobrze więc znaleźć sobie jakieś zajęcie. Ćwiczenia fizyczne są jedną z tych opcji. Nie dość, że zadbamy o swoje ciało, ale jednocześnie i o ducha. Aktywność organizmu sprawia, że wyzwalają się w mózgu endorfiny, hormony szczęścia, pomaga w tym także zdrowa dieta, a także realizowanie swoich zainteresowań. Będziemy w stanie przetrwać pandemię tylko wówczas, gdy sami o siebie zadbamy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ