Joga według metody Iyengara

0
1683
Joga według metody Iyengara

O cudownej mocy jogi oraz jej niezwykłych walorach prozdrowotnych możemy przekonać się na własnym ciele – praktykując tę popularną na całym świecie formę aktywności fizycznej, pozwalającej nam osiągnąć nie tylko wyszczuplenie sylwetki, ale także wyciszenie organizmu, wewnętrzną harmonię i spokój ducha. Joga to cudowny lek na schorzenia cywilizacyjne naszych czasów – depresję, stres oraz ich negatywne dla organizmu skutki. Pomaga także walczyć z wieloma innymi chorobami i dolegliwościami oraz wzmacniać nasz układ odpornościowy. Aby w pełni zgłębić i zrozumieć sztukę jaką jest joga skorzystać powinniśmy z pomocy doświadczonego nauczyciela. W ten sposób uprawiana joga pomoże nam uzyskać jak najwięcej korzyści – zarówno dla naszego ciała jak i ducha

Joga Iyengara bezpiecznym środkiem dla zachowania zdrowia i długiego życia.

Obecnie bardzo znana i ceniona metoda Iyengara pochodzi od nazwiska jej nauczyciela oraz mistrza. Człowiek ten jako dziecko był niezwykle chorowity – toteż rodzice w obawie o jego zdrowie posłali go na praktykę do mistrza jogi Krishnamacharii.  Niedługo po tym zdrowie Iyergara znacząco się poprawiło. Został on także jednym z najbardziej znanych i cenionych na całym świecie guru jogi, który dożył niemal stu lat.
Fenomen jogi Iyengara polega na tym, iż opiera się na dwóch jej stopniach – asaną i pranajamą. 
Według Iyengara kluczem do prawidłowego opanowania sztuki jogi jest bardzo precyzyjne ustawianie ciała w asanach, dzięki czemu uzyskać możemy stabilność, harmonię zarówno duszy jak i ciała oraz zdrowie. 

Dopiero gdy opanujemy asanę możliwe stanie się przejście do praktyki pranajamy, pozwalającej osiągnąć wyciszenie oraz uspokojenie. Pranajamę należy praktykować pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego nauczyciela, bowiem jak mawiał sam mistrz – wykonywa w sposób niewłaściwy i nieumiejętny może przynieść więcej szkody niż pożytku. 
Iyengara wprowadził także wiele pomocy ułatwiających praktykowanie jogi ludziom w każdym wieku oraz o różnym stopniu zaawansowania i kondycji fizycznej. Dzięki akcesoriom takim jak klocki, wałki oraz ławki pozycje jogi równie dobrze mogą wykonywać osoby mniej gibkie oraz niewystarczająco rozciągnięte – w sposób bezpieczny. 

Certyfikat Iyengara

Metoda Iyengara to obecnie jedna z najpopularniejszych odmian jogi polegająca na łączeniu wieloletniej tradycji wraz z nowoczesną i bardzo dokładnie opracowaną metodologią – tylko i wyłącznie pod okiem doświadczonych nauczycieli  – mogących okazać się certyfikatem Iyengara. Upoważnia on do nauczania jogi w sposób zgodny z metodą jej twórcy. Jest także niepodważalną gwarancją dla osób pragnących dopiero rozpocząć swoją przygodę z jogą, na to, że  ich nauczyciel posiada ogromną wiedzę i umiejętności oraz prowadzi lekcje w sposób bezpieczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ