Kompletowanie wyposażenia narciarskiego – co warto kupić na początek?

0
2018
Kompletowanie wyposażenia narciarskiego – co warto kupić na początek?

Narciarstwo zjazdowe cieszy się stale rosnącą popularnością, co wiązać należy z łatwym dostępem do profesjonalnego sprzętu, dużą ilością dobrze przygotowanych stoków narciarskich i modą na aktywność fizyczną w każdym, również zimowym wydaniu. Ostatecznie narciarstwo zjazdowe to najpopularniejsza dyscyplina wśród sportów zimowych uprawianych w naszym kraju w wydaniu amatorskim i półprofesjonalnym. Na nartach jeździć można w zasadzie w każdym wieku, oczywiście po wcześniejszym szkoleniu. Zanim jednak wybierzemy się na stok, musimy skompletować zestaw podstawowego sprzętu. Warto pamiętać, że część rzeczy będziemy mogli wypożyczyć na miejscu, w lokalnej wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Pewne rzeczy musimy jednak kupić wcześniej na własną rękę. Jakie to rzeczy?

Narty i kijki narciarskie z wypożyczalni

Dla tych osób, które dopiero uczyć się jeździć na nartach, najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie nart i kijków w wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Osoba obsługująca wypożyczalnię pomoże dobrać długość nart do naszego wzrostu. Pomoże również w optymalnym ustawieniu zapięcia, które musi być dostosowane do naszej wagi. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko złamania nogi podczas upadku na stoku – w razie upadku narta powinna bez problemu wypiąć się z buta. Wypożyczyć możemy również kijki, które przydadzą się w pierwszym etapie nauki jazdy na nartach.

Buty narciarskie

To kluczowy element naszego narciarskiego ekwipunku. Dobrze dobrane buty zapewnią nam maksimum wygody i bezpieczeństwa na stoku. Warto od razu zainwestować we własne buty, co jest zresztą najczęściej praktykowanym rozwiązaniem z uwagi na względy czysto higieniczne. Jeśli szukamy czegoś na dłużej, warto zainwestować chociażby w buty narciarskie Nordica lub w buty innej, znanej na rynku marki. Szukając nowych butów, zwłaszcza gdy jest to nasza pierwsza para tego typu obuwia, warto porozmawiać ze sprzedawcą, który pomoże w znalezieniu obuwia optymalnie dopasowanego do rozmiaru naszej stopy. Warto pamiętać, że stopa w bucie narciarskim nie powinna mieć luzu. Tylko w ten sposób zminimalizujemy ryzyko skręcenia stawu skokowego lub innej, równie przykrej kontuzji.

Odzież narciarska

Wygodna i odpowiednio dobrana odzież narciarska, pozwoli czerpać pełnię przyjemności z jazdy na nartach. Podstawą jest tu zawsze właściwie dobrana bielizna, najlepiej gdy jest to bielizna termoaktywna, która zapobiega nadmiernemu poceniu się. Bardzo ważna jest również odzież wierzchnia, czyli kurtka i spodnie. W tym przypadku najlepiej wybrać spośród kurtek i spodni typowo narciarskich, na szelkach. To z jednej strony zagwarantuje nam pełną swobodę ruchu, a z drugiej strony wysoki komfort cieplny nawet przy dużym mrozie i intensywnych opadach śniegu.

Narciarskie dodatki

Jeśli już zainwestowaliśmy niemałe pieniądze w modną odzież narciarską i profesjonalne buty narciarskie Nordica lub buty innej znanej marki, warto dołożyć jeszcze niewielką kwotę i dokupić pozostałe elementy narciarskiego wyposażenia. Będzie to przede wszystkim kask, gogle i specjalistyczne rękawice narciarskie. Takie dodatkowe wyposażenie nie tylko podniesie nasz komfort jazdy na nartach, ale wpłynie również na nasze bezpieczeństwo na stoku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ