Koszulka na siłownię – liczy się nie tylko wygląd!

0
2978
Koszulka na siłownię – liczy się nie tylko wygląd!

Szukając nowej koszulki na siłownie zwróć uwagę nie tylko na jej wygląd zewnętrzny czy markę, ale także na sposób jej wykonania czy rodzaj materiału użytego do jej produkcji. Ten drugi element jest szczególnie ważny, ponieważ przesądza o trwałości i wygodzie stosowania konkretnej koszulki. Na rynku znajdziesz dziesiątki fantastycznie wyglądających koszulek opatrzonych różnego rodzaju grafikami czy napisami. Wybierz jednak tę, która została wykonana z materiału innego niż bawełna. Co prawda bawełniane koszulki są przyjemne w dotyku i dość tanie, ale ich trwałość czy oferowana przez nie wygoda treningowa pozostawia wiele do życzenia. Ćwicząc w bawełnianej koszulce raz dwa ją przepocisz. Dlatego zdecydowanie lepiej sięgnąć po produkt stworzony z myślą o treningu sportowym, po specjalistyczną koszulkę na siłownię.

Rasguardy i termoaktywność

W sklepach z odzieżą sportową znaleźć można kilka rodzajów koszulek typowo sportowych. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się zwłaszcza koszulki termoaktywne oraz specjalne ich wersje, tzw. rashguardy – specjalny rodzaj koszulek sportowych dedykowanych dla miłośników sztuk walki. Koszulki termoaktywne, jak sama nazwa wskazuje, posiadają pewne zdolności termoregulacyjne, przez co ćwicząca w nich osoba zbyt mocno się nie poci. Poza tym krople potu pojawiające się na ciele sportowca szybko wchłaniane są przez tkaninę i odprowadzane na zewnątrz materiału, co zwiększa komfort podczas treningu. Termoaktywne koszulki na siłownie są jednak dość drogie i przynajmniej w początkowym etapie treningu, gdy dopiero zaczynamy ćwiczyć, nie ma większego sensu inwestować w tego typu specjalistyczną odzież. Dużo lepszym rozwiązaniem będzie zakup klasycznej koszulki treningowej wykonanej z jakiegoś rodzaju syntetycznej tkaniny, która szybko schnie i nie klei się do ciała, gdy już się spocimy. Tego typu koszulki są dość tanie, niewiele droższe od zwykłych koszulek bawełnianych, łatwo się je pierze, a materiał, z jakich je wykonano, jest na tyle mocny, że taka koszulka szybko się nie wyciągnie, ani nie wytrze.

Postaw na wygodę i wydajność

Jeśli zależy Ci na jak największej wygodzie podczas treningu i w dodatku chcesz iść z duchem współczesnej mody, inwestycja w koszulkę termoaktywną lub koszulkę typu rashguard z pewnością Ci się opłaci. Jeśli jednak nie wiesz, jak długo zdołasz wytrwać w treningu, nie musisz od razu wydawać majątku na markowe i specjalistyczne koszulki na siłownie. Równie dobrze możesz ćwiczyć w pierwszej lepszej koszulce sportowej, a nawet w koszulce bawełnianej. Najważniejsze, że w ogóle ćwiczysz. Być może z czasem zechcesz sięgnąć po coś lepszego i nieco wygodniejszego.

[Głosów:2    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ