Modny crossfit

0
1817
Modny crossfit

Bardzo modną formą aktywności sportowej stał się crossfit, który jest nie tylko systemem treningowym, ale również świetną zabawą i edukacją w zakresie prawidłowego poruszania się. Crossfit mogą uprawiać zarówno sportowcy jak i osoby dopiero początkujące. Pozwala on na poprawę kondycji ciała, co przyda nam się nie tylko w sporcie, ale również w życiu codziennym.

Czym jest crossfit?

Ten system treningowy przyczynia się do rozwoju całego organizmu, podnosi jego sprawność, koordynację ruchową, zręczność, moc oraz gibkość. Każde z wykonywanych ćwiczeń angażuje do pracy największe grupy mięśniowe. Na treningach można korzystać z dodatkowych metod i akcesoriów typu piłka lekarska, TRX, kettlebells, gumy, sztangi, młoty, koła gimnastyczne, drążki, skakanki i wiele innych przydatnych przedmiotów. Oczywiście warto ćwiczyć pod okiem doświadczonego trenera, który pokaże i nauczy właściwej techniki oraz poprawności wykonywanych ruchów. Jest to pomocne szczególnie dla początkujących, aby móc właściwie rozplanować trening i zapewnić bezpieczeństwo.

Jakie ćwiczenia wybrać?

Wybór ćwiczeń zależy od tego, na czym nam najbardziej zależy. Jeśli chodzi o wytrenowanie siły, to sprawdzą się przysiady, martwy ciąg, podrzuty, rwanie, podciąganie na drążku. Przygotowując się do startów maratońskich, należy pracować nad wybieganiem i odpowiednim rytmem, robiąc tempówki, interwały i podbiegi. Zajęcia składają się z obowiązkowej rozgrzewki jako punkt pierwszy, właściwej części treningowej oraz rozciągania się na zakończenie treningu. Ćwiczenia są wykonywane na konkretną komendę w określonym limicie czasowym. Każdy z treningów ma inny zestaw ćwiczeń, po to aby ćwiczący nie popadł w rutynę. Są one dostosowane do możliwości ćwiczących i poziomu ich sprawności fizycznej, dlatego mogą je wykonywać profesjonalni zawodnicy oraz początkujące osoby. Najlepiej się sprawdzi trening grupowy z instruktorem, który najbardziej motywuje do działania i rywalizacji ćwiczących. Trenować można też oczywiście samodzielnie, ale warto wcześniej zdobyć odpowiednią wiedzę w tym zakresie, aby nie wyrządzić sobie niepotrzebnie krzywdy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ