Od czego zacząć ćwiczenia na siłowni?

0
1005
Od czego zacząć ćwiczenia na siłowni

Dla osób, które nie ćwiczą, pierwszym skojarzeniem z siłownią są ciężary. Poniekąd słusznie, jednak kompleksowy rozwój fizyczny to dużo więcej. Oprócz ćwiczeń siłowych, są też inne rodzaje aktywności. Do tego wszystkiego warto być dobrze wyspanym i wypoczętym, nie zapominać o rozgrzewce i – co bardzo ważne – o suplementach diety.

Można oczywiście najzwyczajniej przyjść na siłownię, uiścić opłatę i zacząć ćwiczyć. To jednak niekoniecznie musi przynieść dobre efekty. Po pierwsze bez odpowiedniej wiedzy łatwo nabawić się kontuzji. Po drugie – przychodzi zniechęcenie. Sporo osób, nie widząc szybkich efektów porzuca trening – a szkoda! Bo są na to sposoby.

Podstawowe suplementy dla rozpoczynających ćwiczenia

Wystarczy zajrzeć do kompetentnych serwisów internetowych, takich jak https://www.bcaa.pl/poradnik-sportowca/poczatki-na-silowni-5-suplementow-ktore-powinienes-juz-miec.html oraz przejść się do sklepu z odżywkami. Już na wstępie zauważymy ogromną różnorodność specyfików dla chcących ćwiczyć. Na szczęście nie trzeba zażywać ich wszystkich. Trzeba jednak pamiętać, że nasze ćwiczenia zaczynają się od poprawnego odżywiania, dobrego wypoczynku i właściwego planu treningowego. Do suplementów pomagających pobudzić organizm zaliczają się tzw. przedtreningówki (pre-workout). Składają się z zestawów energetyków o różnym profilu działania, które wpływają nawzajem na spotęgowanie działania. Dzięki temu nasz trening staje się dłuższy, bardziej efektywny, a nasze ciało – lepiej odżywione i zaopatrzone w niezbędne do ćwiczeń składniki.

Przyrost masy, lepsza kondycja

Do podstawowych budulców mięśni zaliczają się aminokwasy z grupy BCAA. Są to składniki niezbędne dla naszych organizmów, niestety jednak, w przeciwieństwie do wielu innych substancji, tych ciało człowieka nie wytwarza. W normalnych warunkach dostarczane są z pożywieniem, są to jednak po prostu za małe ilości dla osób ćwiczących. Aminokwasy te nie tylko są budulcem mięśni, ale też pomagają w ich regeneracji po większych i mniejszych kontuzjach. Oprócz tego przydatne będzie białko jako budulec masy mięśniowej i kreatyna, która wspomaga efektywność treningów.

Pamiętajmy, że suplementacja służy nie tylko do budowy masy mięśniowej, ale także do regeneracji – podczas treningów dochodzi do wyczerpywania się zasobów organizmu, niekiedy też do kontuzji. Oczywiście lepiej zapobiegać, niż leczyć, jednak odpowiednia kompozycja suplementów wpłynie korzystnie na naszą odporność i proces regeneracji. W gotowe komplety, będące „starterami” można się zaopatrzyć w sklepach stacjonarnych i internetowych. Zwłaszcza te ostatnie, ze względu na tańsze powierzchnie magazynowe, często dysponują niezwykle szerokim wyborem. Zwykle też łatwo się do nich dodzwonić lub nawiązać kontakt mailowy w celu uzyskania rady. Na koniec warto przypomnieć o piciu wody – jej niedobór prowadzi do powikłań zdrowotnych i zmniejsza efekty treningu.

Warto korzystać z suplementów, gdyż są to środki naturalne i doskonale zbilansowane według potrzeb organizmu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ