Rower stacjonarny to świetna alternatywa na zimowe wieczory!

0
1423
Rower stacjonarny to świetna alternatywa na zimowe wieczory!

Jazda na rowerze doskonale rozwija mięśnie ud, pośladków i brzucha, więc posiada niezwykle wpływ na elementy organizmu, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa i postawy. Zima jednak uniemożliwia jazdę na rowerze w plenerze, więc często trzeba szukać innych pomysłów, jak podbić aktywność, by zachować sprawność, sylwetkę i przede wszystkim wpłynąć pozytywnie na swój organizm – jednak większość osób, decyduje się osiąść na laurach, co nie do końca jest dla nich bezpieczne, ponieważ szybko mogą się rozleniwić, inni natomiast wybierają drogę na siłownie. A co gdyby tak, zamiast wydawać pieniądze na 3 miesiące karnetu, kupić sobie rower stacjonarny, który będzie stał w domu?

 

Ta propozycja może wydawać się kusząca, jednak jeśli ktoś jeszcze się waha, warto poznać fakty i mity, które można często usłyszeć od bliskich.

Przyjemność, czy kolejny mebel?

A po co ci taki rower stacjonarny, przecież będzie on stał i będzie się jedynie kurzył w salonie – to chyba najczęściej powtarzany mit, który można usłyszeć. Jednak zastanówmy się nad tym, ile czasu spędzamy przed telewizorami, oglądając swoje ulubione seriale, mecze, filmy lub nawet grając na konsoli? Jeśli chociaż poświęcasz na to 3 razy w tygodniu godzinę, to wiedz, że możesz ten czas spędzić tak samo, tylko zamiast kanapy będzie siodełka rowerka treningowe, natomiast zamiast podnóżka pod stopy, będą pedały!

Korzyści z posiadania takiego wyposażenia jak rower stacjonarny

Odstawmy na chwilę kwestię zdrowia, które większość osób w drodze po wymarzoną sylwetkę i tak odrzuca. Największym atutem jest podniesienie zapotrzebowania kalorycznego i można ten fakt wykorzystać na dwa sposoby.

 

Pierwszym jest zgubienie kilku nadmiernych kilogramów tkanki tłuszczowej, odsłaniając mięśnie i przede wszystkim uwydatniając je w sposób satysfakcjonujący, natomiast drugim są większe porcje jedzenia lub mniej restrykcyjne diety – każdy, kto walczył ze swoim smakoszem przez okres miesiąca lub dwóch, marzy o tym, by wyjść ze znajomymi na burgera i nie musieć przejmować się kaloriami. Rower stacjonarny w domu umożliwia wiele opcji i wyklucza wymówki, które pozwalają z czystym sumieniem nie iść użytkownikom na siłownie.

 

Postaw rower stacjonarny w twoim salonie i nie ulegaj presji otoczenia! Nie mów też, kiedy ćwiczysz, by inni ci w tym czasie nie przeszkadzali i trzymaj się sztywno swoich postanowień – jeśli chcesz poświęcić godzinę we wtorek, czwartek i niedziele to trzymaj się tego, lecz nie zapominaj, że to tylko dodatek, a ty nie przygotowujesz się do zawodów!

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ