Rowerek, orbitrek czy bieżnia – co wybrać do domu?

0
1855
sprzęt sportowy
fot. pexels.com

Zastanawiasz się, co kupić do domu, aby właśnie w zaciszu mieszkania robić cardio? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru rodzaju tego typu sprzętu. To bardzo ważne, aby ten zakup dokonać świadomie, ponieważ dzięki temu z takiego sprzętu rzeczywiście będziemy korzystać i będziemy z tego zadowoleni!

Zobacz też: http://www.nadwisla.pl/podroze-rowerowe/

Bieżnia

Jest to ten typ sprzętu, który odradza zakupić do domu wiele osób. Wynika to głównie stąd, że zajmuje dużo miejsca i ma ograniczone możliwości. Tak naprawdę pobiegać można pójść na zewnątrz, nie jest do tego potrzebny żadna bieżnia. Dodatkowo, na takiej bieżni można tylko i wyłącznie biegać lub szybko chodzić. Z chodzeniem jest podobnie, jak z bieganiem – równie można wyjść na zewnątrz na spacer i będzie to zdecydowanie lepsze dla organizmu niż chodzenie na bieżni w domu. Wielkość bieżni niestety pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście można wybrać mniejszy model, ale często mają one słabsze parametry, więc tak naprawdę już lepiej zainwestować w droższy model. Jeśli jesteś przekonany co do zakupu bieżni – śmiało zainwestuj w nią, ale miej przy tym na uwadze, jak ten rodzaj sprzętu plasuje się względem innych.

Rowerek

Wiele osób mogłoby pomyśleć, że z rowerkiem jest prawdopodobnie jak w przypadku bieżni. Żeby pojeździć na rowerze można iść przecież na zewnątrz. To prawda, ale to co ważne, to trzeba mieć przy tym rower, a nie każdy go ma, co często wynika stąd, że ludzie nie mają gdzie go trzymać, zwłaszcza jeśli mieszkają w małych mieszkaniach. Tak więc zakup rowerka do mieszkania będzie wtedy dobry rozwiązaniem. Rower zajmuje też o wiele mniej miejsca niż bieżnia, więc jest to pod tym kątem lepsze rozwiązanie.

Orbitrek

Orbitrek w porównaniu do bieżni i rowerka jest sprzętem, traktowanym jako najbardziej wymagający. Oczywiście na bieżni i rowerku można się zmęczyć, ale nic tak nie angażuje mięśni jak właśnie orbitrek, a z tego też względu zapewnia on najbardziej intensywny trening. Orbitrek może zajmować mniej więcej tyle miejsca, co rowerek i pozwala wykonywać aktywność, której nie sposób zastąpić naturalnymi ruchami człowieka, jak jazda na rowerze czy bieganie. Właśnie z tego względu wiele osób wybiera orbitrek, gwarantując sobie tym samym różnorodność aktywności fizycznej.

Przeczytaj też: http://www.dbamourode.pl/kosmetyki-mineralne-dlaczego-warto-je-kupic/

[Głosów:5    Średnia:1.8/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ