TRENING KARDIO – 5 ćwiczeń odchudzających do treningu w domu

0
4196
TRENING KARDIO - 5 ćwiczeń odchudzających do treningu w domu

Dość popularny i chętnie stosowany trening kardio to zestaw ćwiczeń, które mają poprawić wydolność serca. Każdy – niezależnie od wieku – powinien spróbować tej aktywności. Żeby jednak poczuć poprawę, warto wiedzieć, jakie ćwiczenia najlepiej wykonywać. Poznajmy je!

Trening Kardio – dlaczego warto?

Trening kardio jak żaden inny pobudza serce do wzmożonej pracy, dzięki czemu organ ten lepiej funkcjonuje, pompując więcej krwi bogatej w tlen. Zdrowe serce to doskonałe działanie całego organizmu, jego prawidłowe dotlenienie, co przekłada się nie tylko na cudowne samopoczucie, ale również zmniejszenie ryzyka chorób układu krążenia przy jednoczesnym zwiększeniu efektywności przemian metabolicznych, które zachodzą w organizmie. Co najważniejsze, aby korzystać z dobrodziejstwa takiego treningu, nie musimy chodzić na siłownie. Tak naprawdę wszystkie ćwiczenia można wykonać w domu, ale efekty przyniosą tylko te trwające odpowiedni czas (optymalnie około 30-40 minut), wykonywane regularnie – 3 razy w tygodniu (najlepiej w odstępach, nie dzień po dniu).

Zacznij od… schodów

Może wydawać się to śmieszne, ale wchodzenie po schodach przynosi niebywałe zdrowotne rezultaty. Pierwsze treningi nie powinny być zbytnio forsowne, więc wystarczy, jak wejdziemy chociaż na dwa piętra. Po tym warto pospacerować kilka minut w celu obniżenia tętna i uspokojenia oddechu, lecz po chwili znów wspinamy się do góry – zdobywamy 2 piętra. Po kilku tygodniach organizm przyzwyczai się do tego wysiłku, dzięki czemu można zwiększyć skalę trudności. Ważne, aby początkujący nie trenowali dłużej niż 15 minut, ale już po pewnym czasie można dodawać sobie kolejne minuty.

Skakanka dobra na serce

No dobrze, sąsiedzi się na nas dziwnie patrzą, więc wracamy do domu, gdzie mamy okazję do podjęcia kolejnych wyzwań. Do następnego ćwiczenia nie potrzebujemy wiele – wystarczy dużo zapału i skakanka. Zanim jednak zaczniemy skakać, dobrze rozgrzejmy stawy, zwłaszcza ramion i nadgarstków. Dzięki temu znacząco ograniczymy ryzyko kontuzji. Trening może wyglądać następująco: 10 skoków przeplatanych 10 skokami szybkimi. Powtarzać to trzy razy, a następnie zmienić sposób skakania.

Biegamy, ale w miejscu

To kolejne z serii bardzo prostych, ale niezwykle efektywnych ćwiczeń. Żeby jednak przyniosło odpowiednie efekty, powinniśmy podczas biegu wysoko unosić kolana. Nie przesadźmy jednak z czasem wykonywania tej aktywności, wobec czego spokojnie wystarczy 10 minut. Nie ma też sensu zbyt często tak biegać w miejscu, bo można mocno obciążyć ścięgna i stawy.

Krokodylki – jak je wykonywać?

To ćwiczenie może początkowo wydawać się bardzo trudne, ale po pewnym czasie zaczniemy się do niego przyzwyczajać. Najpierw musimy stanąć w lekkim rozkroku i zrobić głęboki przysiad. Następnie podpór i jeden przeskok, aby przejść do pozycji startowej pompki. I znów – jeden przeskok i powracamy do przysiadu podpartego, po którym musimy się wyprostować. Jak wspomnieliśmy, to ćwiczenie może na początku przerażać, ale osoby zaprawione w bojach są w stanie powtórzyć ten schemat około 20 razu w ciągu minuty! Można więc dojść do podobnej wprawy, ale potrzeba na to czasu.

Przysiad z wyskokiem – jak go wykonać prawidłowo?

I ostatnie ćwiczenie z serii kardio – przysiad z wyskokiem. Zaczynamy od splecenia dłoni za głową. Obniżamy pozycję, na tyle, aż uda znajdą się równolegle do podłoża. Następnie wyskakujemy – do pełnego wyprostowania nóg. Próbujmy się nie kołysać ciałem do przodu i do tyłu.

Większość tych ćwiczeń wykonamy bez profesjonalnego sprzętu, a czasem wystarczą najprostsze akcesoria fitness. Najważniejsze bowiem jest nasze zaangażowanie i sumienność!

[Głosów:3    Średnia:2.3/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ