Uwielbiasz prędkość? Skok tandemowy zaoferuje Ci niesamowite wrażenia przy 200 km/h

0
2384
Uwielbiasz prędkość? Skok tandemowy zaoferuje Ci niesamowite wrażenia przy 200 km/h

Jeśli zawsze Ci się wydawało że do skoków spadochronowych niezbędne są specjalne szkolenia to byłeś w błędzie. Obecnie możesz wykonywać skok tandemowy bez żadnych specjalnych uprawnień! To rozrywka niemalże dla każdego zapewniająca dużą dawkę emocji.

Tandem to specjalny spadochron ogromnych rozmiarów. Przeznaczony jest on do skoków dla dwóch osób. Został skonstruowany na przełomie 70 i 80 lat dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych. Początkowo tego typu skok spadochronowy był popularny jedynie w Stanach Zjednoczonych, jednakże z czasem zyskał popularność na całym świecie. W Polsce skok tandemowy pojawił się w latach 90 dwudziestego wieku.

Skoki spadochronowe w tandemie można zarezerwować przez Internet. To duża oszczędność czasu i zarazem wygoda. Mamy dwie opcje do wyboru. Skok z wysokości mniejszej czyli 3000 metrów lub droższy z wysokości 4000 metrów. Cena pierwszego wynosi 500-600 zł, a drugiego około 700-800 zł.

Na czym polega różnica między tymi dwiema opcjami? Dotyczy ona głównie czasu swobodnego spadania. Ściślej mówiąc jest to czas jaki następuje od momentu wyskoczenia z samolotu, do momentu otwarcia spadochronu. Jest to najciekawszy moment skoku i wiele osób chce aby trwał jak najdłużej. Przy skoku z 3000 metrów czas ten wynosi 30 sekund, natomiast przy wysokości 4000metrów czas ten wydłuża się aż do 60 sekund. Spadanie następuje z ogromną prędkością, która dochodzi nawet do 200 kilometrów na godzinę. Taka prędkość powoduje, że w organizmie człowieka wytwarza się adrenalina. Nie da się opisać tego uczucia słowami. Najlepiej jest to przeżyć na własnej skórze.

Skoku nie należy się obawiać. Wykonuje się go z instruktorem, który jest naszym pilotem. To on ma na sobie spadochron oraz automat spadochronowy dla pełnego bezpieczeństwa. Jest złączony z pasażerem uprzężą tandemową. Pilot znajduje się z tyłu pasażera. To on steruje lotem. Jest to doświadczony instruktor, który posiada licencję skoczka spadochronowego, niezbędne certyfikaty. Tacy instruktorzy mają zazwyczaj na swoim koncie kilkaset skoków, więc nie ma się czego obawiać.

Jak wygląda lądowanie?

To obawa wielu osób, którzy pierwszy raz będą wykonywali skok. Boją się o możliwe kontuzje podczas lądowania. Nad wszystkim czuwa instruktor, który na odpowiedniej wysokości otwiera spadochron. Potem następuje opadanie już w wolniejszym, spokojniejszym tempie. Można na spokojnie podziwiać przepiękne krajobrazy. Świat widziany z góry potrafi być zachwycający. Lądowanie z reguły jest miękkie i nie powoduje żadnych kontuzji. Pilot tandemu dba aby lot oraz lądowanie były bezpieczne dla pasażera.

Jeśli nie wiesz gdzie szukać informacji na temat skoków tandemowych wejdź na stronę internetową skydive.pl. Jest to strona Certyfikowanego Ośrodka Szkolenia Lotniczego „Skydive” . Ośrodek ten swoją siedzibę ma na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, ale skoki również prowadzi w innych miejscowościach. Są to Gliwice, Pruszcz Gdański a także w Przasnyszu. Na podanej stronie przeczytasz również o dodatkowej usłudze jaką jest wideofilmowanie skoku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Pasjonatka zdrowego trybu życia. Dzień zaczyna od ćwiczeń i tak samo kończy :-)

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ